Центр професійного розвитку педагогічних працівників
Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області
Центр професійного розвитку педагогічних працівників
Степанківської сільської ради Черкаського району Черкаської області
Творча лабораторія вчителів іноземних мов

Відповідно до планів роботи професійної спільноти вчителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти та Центру 20.02.2025 відбулася творча лабораторія «Позитивна мотивація до вивчення іноземних мов».

Тетяна Сімончук, консультант Центру акцентувала увагу присутніх на важливості мотивації, як ключового чинника успішного навчання.

Вчителі-учасники проєкту SWITLO, поділилися досвідом та результатами впровадження ідей проекту у освітній процес.

Вчителі англійської мови Чорнявського ліцею Леськівської сільської ради Суссана Ковтун розповіла про використання «Warmers: a motivating start of the English lesson», а Наталія Ратушна «Warming up», як необхідного етапу, який відіграє ключову роль у формуванні мотивації учнів на початку уроку та допомагає активізувати увагу та налаштувати учнів на робочий процес, зняти бар’єри у спілкуванні, створити комфортну атмосферу, повторити та закріпити матеріал у легкій, цікавій формі та підвищити зацікавленість, використовуючи інтерактивні завдання, ігри, дискусії.

Ліна Самохотова, вчитель Слобідського ліцею №1 Червонослобідської сільської ради ознайомила з власними напрацюваннями щодо використання гендерно-чутливих навчальних матеріали та наголосила на потребі формування толерантного та рівноправного середовища у класі, й продемонструвала приклади з підручників та власних розробок.

Оксана Ільїна, вчитель Свидівоцького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Будищенської сільської ради поділилася своїм досвідом використання соціально-емоційних навичок в освітньому процесі, наголосила на важливості емпатії, активного слухання та створення підтримуючої атмосфери у класі. Особливу увагу приділила розвитку емоційного інтелекту учнів через рефлексію та командну взаємодію, стратегіям подолання стресу та тривожності на уроках та формуванню довіри та взаємодії, що мотивує учнів до активної участі у навчанні. Все це сприяє покращенню емоційного клімату в класі та підвищенню мотивації.

Любов Кибало, вчитель Сагунівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Сагунівської сільської ради, представила свій досвід адаптації навчальних матеріалів з урахуванням гендерної рівності, інтересів учнів та актуальності тем, акцентувала увагу на використанні інклюзивної та гендерно-чутливої лексики, підбору тем, що відповідають інтересам і життєвому досвіду учнів, актуалізації навчального контенту через сучасні кейси, реальні ситуації та культурний контекст, що сприяє зацікавленості учнів, формуванню критичного мислення та розвитку навичок комунікації.

Наприкінці зустрічі вчителі ознайомилися із можливостями штучного інтелекту для підвищення мотивації учнів при вивчені іноземної мови.